W poszukiwaniu idealnego falafela – Asado Mezze & Grill

Tym wpisem chciałbym rozpocząć cykl „W poszukiwaniu idealnego falafela”, moje małe kompendium wiedzy na temat warszawskich falafeli.

Asado Mezze & Grill, ul. Kredytowa 4

Jedno z moich ulubionych miejsc na lunch w godzinach pracy. W trakcie dnia zazwyczaj jest mało klientów, więc w spokoju można wypić herbatę i poczytać gazetę. Wieczorami robi się gwarno za sprawą mężczyzn dyskutujących przy fajkach wodnych oraz klubowiczów wracających z Mazowieckiej.

Falafel

Dostępny w kilku różnych wersjach, na talerzu z warzywami i hummusem lub baba ganoush. We wrapie (dużo lepsza opcja niż talerz) z tymi samymi dodatkami lub mój ulubiony Bejrut z marynowaną rzepą i pastą sezamową. Niezależnie jaki wybierzecie jednego możecie być pewni – falafel będzie świeży, a nie odgrzewany w mikrofali. Kanapki nie są może bogate w dodatki, są miejsca gdzie dostaniecie falafela podanego w bardziej wymyślnych wersjach, ale i tak jest jednym z najlepszych falafeli w mieście.

Co oprócz falafela

Przede wszystkim bób po libańsku i krem z soczewicy. Bób zupełnie inny niż nasz, mniejszy i czerwony, podawany na ciepło z cytryną i czosnkiem (nie nadaje się przed randką!)

Czego nie zamawiać

Tabouli – jest wiele mniejsc gdzie smakuje dużo lepiej.

Polecam? Odradzam?

Zdecydowanie polecam!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *